A Chip magazin júliusi számának cikkajánlója
Kedves Olvasóink!
Friss hírekkel, tesztekkel, és rendhagyó módon egy nagyon részletes és hasznos extra melléklettel megérkezett a Chip magazin júliusi száma, amit a megszokott módon ismét Pregh Balázs hozott el nekünk. Fogadják szeretettel!
1. Aktuális – Apple
Tim Cookot sokan fantázia nélküli, amolyan középszerű vezetőnek gondolják, de elképzelhető, hogy erre hamarosan rácáfol, ugyanis egyre jobban belefolyik az új hardverek és szolgáltatások tervezésébe. Mi lesz az Apple legújabb dobása?
A cikk első része itt: AKTUALIS Apple I
A második része pedig itt érhető el: AKTUALIS Apple II
2. Aktuális – Eset oldalak
A cikk szerzői tíz valódi okot sorolnak fel, ami miatt bedőlhetünk komolyabb csalásoknak. Azzal tisztában vagyunk, hogy a csalások egymásra épülnek, a csalók pedig merítenek egymás módszereiből, mi pedig kellő mennyiségű adatmorzsát hagyunk magunk után ahhoz, hogy azokat fel lehessen használni. A részletekért kattintson a cikkre, ami itt érhető el: Aktuális – Eset oldalak
3. Aktuális – Hírek
Az Intel bemutatta terveit a jövőre nézve.
EU-s büntetés után módosítja oldalait a Google.
Mi lett annak a kutatásnak az eredménye, ami a Home Office-ban végzett munka hatékonyságát vizsgálta?
Az EU erőlteti az USB-C csatlakozót. Vajon meghátrál az Apple?
Írországban hatalmasra duzzadt az adatközpontok fogyasztása.
Bővebb információkért kattintson a cikkre, ami itt érhető el: Aktuális – Hírek
4. Aktuális – Otthoni hálózat
A cikk szerzői részletesen elmondják, miképp lehet a legbiztonságosabb, leghatékonyabb és leggyorsabb hálózatot kialakítani otthonunkban. Ki gondolta volna, hogy a szerzők a Wi-Fi 6-ot javasolják?
A cikk első része itt: Aktuális – Otthoni hálózat I
A második itt: Aktuális – Otthoni hálózat II
A harmadik rész pedig itt érhető el: Aktuális – Otthoni hálózat III
5. Aktuális – Portré
„Az internet egy üzlet, és sajnos mindenestül a pénzről szól.”
Jelen cikkben Ethan Zuckermant ismerhetjük meg, aki a felugró reklámok feltalálásának köszönhetően vált híressé, amiért később bocsánatot is kért, hozzátéve, hogy nem azzal a céllal hozta létre, ami végül is kerekedett belőle.
A cikk itt érhető el: Aktuális – Portré
6. Gyakorlat – MI egyszerűen: mesterséges intelligencia kicsiben
A Coral DEV Board Mini készüléket Google fejlesztőknek szánták, de akár otthon is kísérletezhetünk a mesterséges intelligenciával, vagy más érdekes projektekkel. A cikk szerkesztői most azt mutatják meg, miképp lehet képfelismerő rendszert felépíteni.
A kétrészes cikk első része itt: Gyakorlat – MI egyszerűen I
A második része pedig itt érhető el: Gyakorlat – MI egyszerűen II
7. Gyakorlat – Windowsváltás: Windows-11 most, később vagy soha?
Mostanság gyakran felmerülhet sokunkban a kérdés, váltsunk-e operációs rendszert. Mikor érdemes és mikor nem? A cikk szerzői határozott vélemény nélkül, néhány tény összefoglalásával segítenek a döntésben.
A kétrészes cikk első része itt: Gyakorlat – Windowsváltás I
A második része pedig itt érhető el: Gyakorlat – Windowsváltás II
8. IT biztonság II. Tippek a Mobilunkhoz
Manapság már nem elegendő csak a számítógépünktől távoltartanunk a betolakodókat. A magazin extra mellékletének második része pontos útmutatást ad arra vonatkozóan, hogy milyen módon védhetjük meg a legszemélyesebb adatainkat tartalmazó mobiltelefonunkat.
A kétrészes cikk első része itt: IT biztonság II. Tippek a Mobilunkhoz I
A második része pedig itt érhető el: IT biztonság II. Tippek a Mobilunkhoz II
9. Teszt – Appkalauz
A cikkben, ahogy mindig, most is bemutatásra kerül néhány hasznos vagy épp érdekes alkalmazás. Ezúttal sorra kerül az Inshot videószerkesztő, a Smash Hit névvel ellátott megnyugtató futós játék, valamint az Ocearch Shark tracker is, ami pedig a tengeri világgal kapcsolatosan nyújt számunkra érdekes adatokat, de górcső alá kerül egy rendkívül hasznos alkalmazás is, amelynek adatbázisa tele van bejáratott kerékpár és gyalogtúra útvonalakkal. További érdekes alkalmazásért és néhány rövid hírért kattintson a cikkre, ami itt érhető el: Teszt – Appkalauz
10. Vezércikk
Amióta elérhető a Windows-11, rengetegen váltottak át a használatára. Vagy mégsem? A játékosok egy része már megismerkedett az új operációs rendszerrel. Ennek részleteiről és néhány érdekességről számol be a cikk, ami itt érhető el: Vezércikk
Kiemelt információk
JOGos érdek – EU-s akadálymentességi jogok érvényesítése az internet világában
Az Európai Unió Közös Értékeink programjának „Fejlődésben – intézményfejlesztési és projektpályázatok” elnevezésű pályázati kiírásán alapítványunk JOGos érdek című pályázati projektje támogatást nyert.
A webes akadálymentesség kérdéseivel és az akadálymentességi jogok érvényesítésével foglalkozó projektet 2023.09.01. és 2024.12.31. között bonyolítjuk le megyei egyesületi partnereinkkel együtt.
Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány levelezési listái
Az Infoalap terméktámogatásának részeként évek óta működtet különböző levelezési listákat.
Lapról Hangra portál
Látó önkéntesek felolvasásában meghallgathatóvá válnak a nyomtatásban megjelenő újságcikkek.
Tovább a Lapról Hangra portálra
Az akadálymentességről kis- és középvállalkozásoknak
ORSZÁG LICENC
Most ingyenesen igényelhetők a JAWS for Windows, a ZoomText, a Fusion és a MAGic programok teljeskörű használatát lehetővé tevő licencek.
Licenc igénylés
Ország licenc szoftverek letöltési oldala
Kérdések és válaszok az ország licencről