„Egy hasznos tananyag azok számára, akik a hangszerkesztéssel ismerkednek”
Beszélgetés Erdődy Viktorral a nemrég megjelentetett Audacity-tananyagról
Alapítványunk igyekszik olyan tananyagokkal segíteni a látássérült érdeklődőket, amelyek kifejezetten a vak és gyengénlátó felhasználók igényeihez igazodnak. Mindig öröm számunkra, ha egy általunk kiadott tananyag és egy tanulni vágyó látássérült „egymásra talál”. Ez történt az Audacity-tananyag és Erdődy Viktor esetében is. A következő beszélgetésből megtudhatják, miért használja Viktor szívesen ezt a tananyagot, és ami legalább ennyire fontos, arról is képet kaphatnak, hogyan lesz a hangszerkesztés valakinél a mindennapok része.
Viktor, mivel érdeklődik az informatika újdonságai iránt, sokszor nézegeti honlapunkat, figyelemmel kíséri újdonságainkat, és meg is osztja velünk ezekről a véleményét. Az Audacity-tananyag megjelentetése után nem sokkal írt egy kedves, biztató hozzászólást az Infoalap vendégkönyvébe, és kollégáinkat is megkereste ötleteivel. Hamar körbejárt a hír az alapítvány csapatában, hogy „itt van egy lelkes és érdeklődő felhasználó, akit jó lenne bemutatni a honlapon, az Infoalap „tágabb családjának” is. Gyorsan beindultak az események, megkerestük Viktort, aki örömmel vállalta az interjút. A vele készült beszélgetés szerkesztett változatát olvashatják az alábbiakban.
– Kérem, mutatkozzon be néhány mondatban.
– Erdődy Viktornak hívnak. 1975-ben születtem, jelenleg Budapesten élek önállóan. Születésem óta vak vagyok. Érden dolgozom egy call centerben. A legfontosabb dolgok az életemben: a Teremtő iránti szeretet, a menyasszonyom, a vakvezető kutyám és a zene. Hobbim a zeneszerzés, ebben tudok kiteljesedni, sokat foglalkozom összhangzattannal.
– Mióta és mire használja az Audacity-t?
– Évek óta használom. A midiben elkészült zenéimet veszem fel vele és mentem ki mp3 formátumban. A számomra nagyon kedves emberekkel így osztom meg az elkészült darabjaimat.
– Milyen formátumban olvasta a tananyagot a rendelkezésre álló formátumok közül?
– Akadálymentes pdf formátumban.
– Miben segít Önnek a tananyag?
– Gyakorlatilag mindenben. Hangszerkesztési műveletek, effektezés, egy szóval mindenben segít.
– Kiknek ajánlaná a tananyagot?
– Bárkinek, aki a hangszerkesztéssel ismerkedik, mert túl a konkrét szoftveren olyan hangszerkesztési alapokat is elsajátíthat az ember, ami bármilyen hasonló hangszerkesztő alkalmazás használatánál jól jöhet.
– Hogyan ajánlaná mások figyelmébe a tananyagot, milyen előnyeit emelné ki?
– A tananyag lényegre törő, több féle formátumban (pdf, Daisy, mp3) is elérhető, szabatos. Külön előny a példakönyvtár, amiben gyakorlati példák vannak a műveletek szemléltetése érdekében.
Bízunk abban, hogy a beszélgetés elolvasása után sokan kedvet kapnak az Audacity-tananyagban történő elmélyedéshez, és Viktorhoz hasonlóan megosztják velünk tapasztalataikat, véleményüket.
Kiemelt információk
JOGos érdek – EU-s akadálymentességi jogok érvényesítése az internet világában
Az Európai Unió Közös Értékeink programjának „Fejlődésben – intézményfejlesztési és projektpályázatok” elnevezésű pályázati kiírásán alapítványunk JOGos érdek című pályázati projektje támogatást nyert.
A webes akadálymentesség kérdéseivel és az akadálymentességi jogok érvényesítésével foglalkozó projektet 2023.09.01. és 2024.12.31. között bonyolítjuk le megyei egyesületi partnereinkkel együtt.
Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány levelezési listái
Az Infoalap terméktámogatásának részeként évek óta működtet különböző levelezési listákat.
Lapról Hangra portál
Látó önkéntesek felolvasásában meghallgathatóvá válnak a nyomtatásban megjelenő újságcikkek.
Tovább a Lapról Hangra portálra
Az akadálymentességről kis- és középvállalkozásoknak
ORSZÁG LICENC
Most ingyenesen igényelhetők a JAWS for Windows, a ZoomText, a Fusion és a MAGic programok teljeskörű használatát lehetővé tevő licencek.
Licenc igénylés
Ország licenc szoftverek letöltési oldala
Kérdések és válaszok az ország licencről