Ugrás a főoldalra
Ugrás a tartalomra
Hivatkozások aláhúzása
English summary

Változnak a JAWS, ZoomText és Fusion licencek nevei

2026.02.23.

A fejlesztő cég bejelentése alapján a közeljövőben megváltoznak a jól ismert képernyőolvasó és képernyőnagyító szoftverek licencváltozatainak elnevezései. A szoftverek tudása, funkciói és árazása nem változik, kizárólag az elnevezés lesz új.

A gyártó célja, hogy a licencek nevei jobban tükrözzék azok felhasználási területét és a beszerzés módját. A korábbi elnevezések (Home, Professional) nem mindig tükrözték a valódi felhasználást. Például az otthoni verziót sok esetben nem csupán „otthoni szórakozásra” használják, hanem ez biztosítja a látássérült emberek számára az alapvető hozzáférést (Access) a digitális világhoz.

A magyar felhasználókat leginkább két licenc típus érinti:

  1. Professional Work Edition
    A korábbi Professional (Szakmai) licenc új neve Work Edition (Munkahelyi kiadás) lesz.
    Ez az elnevezés egyértelműsíti, hogy ez a verzió a munkavégzéshez, vállalati környezetbe készült, és támogatja a munkahelyi hálózatokban való használatot (pl. Remote Desktop, Citrix).
  2. Home Access Edition
    A korábbi Home (Otthoni) licenc új neve Access Edition (Hozzáférési kiadás) lesz. Az új „Access” név azt fejezi ki, hogy a szoftver a mindennapi akadálymentes hozzáférést biztosítja a felhasználó számára.

Összefoglaló táblázat a változásokról:

Korábbi elnevezés (Régi) Új, leíró elnevezés (Új)
JAWS / ZoomText / Fusion Professional JAWS / ZoomText / Fusion Work Edition
JAWS / ZoomText / Fusion Home JAWS / ZoomText / Fusion Access Edition

A „Home Annual” licenc, amely „Personal Edition”-re változik, továbbra is csak az Egyesült Államokban érhető el, így az európai felhasználókat nem érinti.

Az új elnevezések fokozatosan jelennek meg:

  • A szoftverek ablakának címsorában.
  • A „Névjegy” (About) ablakban.
  • A licencportálokon és a számlákon.

A változás minden licencelési típusra vonatkozik, legyen szó internetes aktiválásról (ILM) vagy hardverkulcsos (Dongle) védelemről. A szoftverek frissítésekor a licenc automatikusan az új névvel fog megjelenni, teendője a felhasználóknak nincs.

 

Informatika a Látássérültekért Alapítvány

 

Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása

Informatika a Látássérültekért Alapítvány - Főoldal

Kiemelt információk

1% - SOK SZÁZ ESÉLY

Kérjük, hogy adója 1%-ának felajánlásával Ön is támogassa alapítványunk közhasznú tevékenységét!

Adószámunk: 18171776-2-42.

Átlagosan 4 adózó 1%-os felajánlásából már beszerezhető és felszerelhető egy használt számítógép, mellyel egy látássérült ember internetezni, e-mailezni, dolgozni vagy tanulni tud, ami hozzásegítheti őt ahhoz, hogy teljesebb, emberhez méltó életet élhessen.

További információk

 

 

Európai Unió logó

 

JOGos érdek – EU-s akadálymentességi jogok érvényesítése az internet világában

Az Európai Unió Közös Értékeink programjának „Fejlődésben – intézményfejlesztési és projektpályázatok” elnevezésű pályázati kiírásán alapítványunk JOGos érdek című pályázati projektje támogatást nyert.

A webes akadálymentesség kérdéseivel és az akadálymentességi jogok érvényesítésével foglalkozó projektet 2023.09.01. és 2024.12.31. között bonyolítjuk le megyei egyesületi partnereinkkel együtt.

Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány levelezési listái

Az Infoalap terméktámogatásának részeként évek óta működtet különböző levelezési listákat.

További információk

 

Lapról Hangra

Lapról Hangra portál

Látó önkéntesek felolvasásában meghallgathatóvá válnak a nyomtatásban megjelenő újságcikkek.

Tovább a Lapról Hangra portálra

 

 

ORSZÁG LICENC

Most ingyenesen igényelhetők a JAWS for Windows, a ZoomText, a Fusion és a MAGic programok teljeskörű használatát lehetővé tevő licencek.

Licenc igénylés
Ország licenc szoftverek letöltési oldala
Kérdések és válaszok az ország licencről

 

Made by FortuNet