A Chip magazin márciusi számának cikkajánlója
Kedves Olvasóink!
Friss tesztekkel, profi tippekkel, egy érdekes portréval, remek bemutatókkal és szórakoztató nosztalgiával megérkezett a Chip magazin márciusi száma Pregh Balázs tolmácsolásával. Fogadják szeretettel a magazin cikkajánlóját!
1. Aktuális – Biztonsági hírek
Kriptopénzt bányászik az Avira vírusirtója. Ismét hibákat kell javítania az Adobe-nak: milyen biztonsági hibákat fedeztek fel az Acrobat és a Reader szoftverekben? HTTPS-STACK hibát javított a Microsoft. Mi indokol egyre nagyobb szigort a GDPR-ban? Mindezekről és a hónap adatlopási ügyeiről olvashatunk a cikkben, ami itt érhető el: AKTUÁLIS – Biztonsági hírek
2. Aktuális – Böngészők
A magazin munkatársai hét szoftvert vizsgáltak meg biztonságosságuk szempontjából, hiszen a böngészők nap mint nap számtalan kártevővel és kémprogramok tömkelegével küzdenek meg. A szerzők nagy meglepetéseket ígérnek.
A háromrészes cikk első része itt, AKTUÁLIS – Böngészők I.
a második rész itt, AKTUÁLIS – Böngészők II.
a harmadik pedig itt érhető el: AKTUÁLIS – Böngészők III.
3. Aktuális – Közösségi média
Ebben a cikkben a közösségi média adta lehetőségeket, a felületeken való viselkedésünk hátterét, és a különféle platformok túlzott és nem tudatos használatának káros hatásait ismerhetjük meg. A cikk azok számára is érdekes lehet, akik nem élnek közösségi életet a Facebookon, a TikTok-on és egyéb felületeken, mert médiapszichológusok véleményét és érveléseit is megismerhetjük.
A cikk itt érhető el: AKTUÁLIS – Közösségi média
4. Aktuális – Portré
„A legjobb megoldás arra, hogy az emberek a határokon kívül dolgozzanak az, ha nem is készítünk határokat.”
Martin Cooper az itthon is megvetett tégla atyja, aki már igen fiatalon is erős érdeklődést mutatott a mobil eszközök iránt. Mérnökként első komolyabb munkája az első mobiltelefonszerű hordozható rádiórendszer volt a Chicagói Rendőrség számára. Hogyan fejlődött a technológia attól kezdve, hogy az első prototípust és a tervet gyakorlatilag minden távközlési cég kinevette odáig, hogy jelenleg annyi készülékkel rendelkezünk a világon, hogy a telefonbeszélgetés ma már gyakorlatilag egy pillanatra sem szűnik meg? A cikkben megismerhetjük tehát Martin Coopert, valamint a mobiltelefonok fejlődésének és elterjedésének történetét.
A cikk itt érhető el: AKTUÁLIS – Portré
5. Gyakorlat- – Jelszó alternatívák
A Microsoft vezérigazgatója bejelentette a jelszavak korszakának végét, otthoni számítógépünk védelmét pedig optimális esetben ezután a Windows Hello biztosítja. A jelszó a biztonsági szakértők körében sem örvend nagy elismerésnek, mert a felhasználók nagy része több fiókhoz is ugyanazt a jelszót, vagy esetleg egy-két verziót használ, ennek pedig jelentős biztonsági kockázata van. Mi a jelszó nélküli bejelentkezés feltétele? Hogyan állíthatjuk be jelszó nélküli Microsoft fiókunkat? A cikk szerzői pontról pontra végigvezetnek a fiók beállításának folyamatán.
A kétrészes cikk első része itt, GYAKORLAT – Jelszó alternatívák I.
a második pedig itt érhető el: GYAKORLAT – Jelszó alternatívák II.
6. Retró – GPU katasztrófák: a tíz legnagyobb GPU katasztrófa
A cikk szerzője áttekintette a grafikus gyorsítókártyák negyed évszázados történelmét annak érdekében, hogy beszámolhasson nekünk a legmeghökkentőbb, legfurcsább vagy épp legrosszabb hardverekről. Emellett tájékoztatást nyújt a kártyák jelenlegi piaci helyzetéről is.
A cikk itt érhető el: RETRÓ – GPU katasztrófák
7. Teszt – Appkalauz
A cikkben részletes információkat kapunk olyan alkalmazásokról, amelyek hasznosak lehetnek mindennapjaink során. Többek között ilyen a PocketCasts, amivel reklámok és hirdetések nélkül hallgathatjuk kedvenc podcastjeinket, de regisztráció nélkül is számos tartalmat érünk el. Ha elalvásunk megkönnyítése a cél, nyugtató képi hatásokkal, zenékkel és hanghatásokkal lehet segítségünkre a Mesmerize, noha az éves előfizetés nem tekinthető olcsónak. Talán sokunk nevében mondhatom, hogy a konyha a lakás egyik legfontosabb helyszíne. Bizonyára többen kerültünk már abba a helyzetbe, hogy nem tudtuk eldönteni, mi legyen a menü, vagy épp egyhangúnak éreztük étkezésünket. Ebben segít a KitchenStories, ami kiváló és gyorsan elkészíthető ételek receptjeit kínálja azok számára, akik angol, német vagy épp kínai nyelven kívánják elolvasni, ráadásul bevásárlólistát is készíthetünk.
Még több alkalmazás részletes megismeréséhez kattintson a cikkre, ami itt érhető el: TESZT – Appkalauz
8. Teszt – Kipróbáltuk
Annak, aki szereti az összejöveteleket minőségi, jól megszólaló zenével feldobni, a magazin ezúttal a Sony SRSXB43 party hangszórót ajánlja és mutatja be. A szerkesztők ajánlata azonban teljesítménye szerint csak a negyedik helyezést érte el.
A részletekért kattintson a cikkre, ami itt érhető el: TESZT – Kipróbáltuk
9. Teszt – Légpárásítók
Otthonunkban nem csak a levegő tisztasága, hanem annak páratartalma is fontos, hiszen a túl száraz levegő kedvez a baktériumoknak és vírusoknak, a túl párás levegő pedig a poratkák számára teremt optimális környezetet. Fontos tehát a megfelelő páratartalom, ami az orvosok ajánlása szerint negyven és hatvan százalék közötti, emellett pedig természetesen a megfelelő szellőztetésre is figyelni kell. A téli időszakban nagy segítség lehet egy légpárásító eszköz, amelynek beszerzése előtt az aktuális helyzet felmérésére is érdemes energiát szánnunk. A magazin szerzői tíz terméket teszteltek és értékeltek.
A kétrészes cikk első része itt, TESZT – Légpárásítók I.
a második része pedig itt érhető el: TESZT – Légpárásítók II.
10. Tippek és trükkök – Profitipp: Visszatérés a Windows 10-hez
Azzal, hogy a Microsoft elkezdte teríteni a Windows-11-et, mindenkit megpróbál rávenni operációs rendszerének frissítésére, azonban ha mégsem nyerte el a tetszésünket, tíz napon belül visszaállíthatjuk a Windows-10-re. A cikk szerzője részletesen bemutatja, hogyan tehetjük ezt meg.
A cikk itt érhető el: TIPPEK ÉS TRÜKKÖK – Profitipp Visszatérés a Windows 10-hez
Kellemes olvasást kívánunk!
Kiemelt információk
JOGos érdek – EU-s akadálymentességi jogok érvényesítése az internet világában
Az Európai Unió Közös Értékeink programjának „Fejlődésben – intézményfejlesztési és projektpályázatok” elnevezésű pályázati kiírásán alapítványunk JOGos érdek című pályázati projektje támogatást nyert.
A webes akadálymentesség kérdéseivel és az akadálymentességi jogok érvényesítésével foglalkozó projektet 2023.09.01. és 2024.12.31. között bonyolítjuk le megyei egyesületi partnereinkkel együtt.
Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány levelezési listái
Az Infoalap terméktámogatásának részeként évek óta működtet különböző levelezési listákat.
Lapról Hangra portál
Látó önkéntesek felolvasásában meghallgathatóvá válnak a nyomtatásban megjelenő újságcikkek.
Tovább a Lapról Hangra portálra
Az akadálymentességről kis- és középvállalkozásoknak
ORSZÁG LICENC
Most ingyenesen igényelhetők a JAWS for Windows, a ZoomText, a Fusion és a MAGic programok teljeskörű használatát lehetővé tevő licencek.
Licenc igénylés
Ország licenc szoftverek letöltési oldala
Kérdések és válaszok az ország licencről